Міжнародний день птахів

2019-04-01

виставка виставка

Природа завжди дивувала людину різноманіттям своїх проявів. В будь-якому куточку планети людство оточене багатством рослин і тварин. Своє особливе і неповторне місце в природі займають птахи. Птахи не тільки прикрашають ліси, поля, луки, парки, сквери - вони являються справжніми помічниками і друзями людини. Птахи приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням, граційним польотом, цікавою поведінкою.

Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Цей день - не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років і немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Велику користь вони приносять людям. Вчені підрахували, що на ділянці площею 1 квадратний кілометр птахи знищують не менше ніж 25 кг комах. Лелека, пугач, сип - цих птахів можна назвати патріархами нашого природного світу. Вони пережили багато епох, катаклізмів, існували мільйони років. Є і улюблені птахи, до яких українці ставляться з особливою любов'ю. Якщо селяться на хаті лелеки - родина радіє, адже цей птах приносить щастя. Бережуть також ластів'яче гніздо під стріхою, бо ластівки добро родині віщують.

Про все це розповідали бібліотекарі дітям на інформаційному заході «Бережімо пернатих друзів!», присвяченому Міжнародному дню птахів. Також в бібліотеці створена арт-виставка «Пташиний переполох», яка буде діяти протягом тижня. А ще кожен відвідувач може особисто розфарбувати пташку, яка залишиться на згадку про День птахів.

Кол-во просмотров: 864

Комментарии